Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

Hotel Nobu w Warszawie: ponadczasowa elegancja w połączeniu ze współczesnym designem

Projekty

2020-11-06  Autor: Autor zewnętrzny   Źródło: Autor zewnętrzny   Kategoria: Projekty i realizacje

Nowy designerski hotel Nobu to wyjątkowe miejsce na mapie stolicy Polski: jego niezwykła architektura łączy styl art déco lat dwudziestych XX wieku z nowoczesnością. Ekskluzywny 5-gwiazdkowy hotel, założony przez laureata Oscara Roberta de Niro, japońskiego szefa kuchni Nobu Matsuhisę i biznesmena Meira Tepera, znajduje się w kulturalnym centrum Warszawy – dzielnicy Mokotów – i oferuje 117 pokoi i apartamentów. Prace budowlane nad projektem o wartości 100 mln zł rozpoczęły się w 2017 roku, a 3 sierpnia 2020 roku hotel otworzył swoje podwoje dla gości z całego świata.

Sieć Nobu liczy obecnie prawie 40 restauracji na całym świecie, a ich menu łączy charakterystyczne dania japońskie z potrawami lokalnymi, typowymi dla danego miejsca. Sukces sieci skłonił założycieli do zainwestowania w luksusowe hotele, które przyciągają gości doskonałą kuchnią i niepowtarzalną atmosferą. Kolejnym znakiem szczególnym marki Nobu jest wyjątkowa architektura budynków, która jest za każdym razem inna i w indywidualny sposób łączy się z duchem danej lokalizacji.

Nowopowstały hotel w Warszawie to już dwunasty obiekt tej renomowanej marki. Budynek ma postać niezwykłej, przeszklonej bryły na planie trapezu, z przesuniętymi względem siebie kondygnacjami. Szczególnie wyróżnia się elewacja wykonana z kruszonego szkła. Dzięki temu najbardziej wymagający klienci, do których należą często gwiazdy Hollywood, mają zapewnioną pełną prywatność, a zarazem mogą swobodnie podziwiać panoramę Warszawy.

Hotel powstał na miejscu dawnego Hotelu Rialto w bezpośrednim sąsiedztwie wielu zabytkowych budynków, co wymagało szczególnie ostrożnego podejścia. Dawny hotel został przekształcony w klasyczne skrzydło nowego obiektu. Dobudowano do niego część nowoczesną, która swoim oszczędnym językiem formalnym nawiązuje do warszawskiego stylu architektonicznego z początku ubiegłego wieku. Część współczesna została zaprojektowana przez polską pracownię architektoniczną Medusa Group i biuro projektowe Studio PCH z Kalifornii. Autorom udało się w typowo japoński, subtelny sposób połączyć tradycję z nowoczesnością.

Przestrzenie ogólnodostępne zdobią arcydzieła polskiej sztuki współczesnej z kolekcji Grzegorza Jankilewicza. Hotel Nobu w Warszawie jest wyjątkowy dzięki unikalnemu połączeniu oferty kulinarnej, sąsiedztwa instytucji kultury, designerskiej architektury i efektywności energetycznej.

Duża ilość światła dziennego i wysoka efektywność energetyczna budynku

Dzięki wielkopowierzchniowym przeszkleniom wnętrze budynku jest skąpane w świetle dziennym. Ale to nie jedyne korzyści, jakie wynikają z zastosowania potrójnych szyb zespolonych dostarczonych przez firmę Vitroterm-Murów. Są one wyposażone w ciepłe ramki dystansowe SWISSPACER, zapewniając najlepszą możliwą izolację cieplną. Ciepłe ramki szwajcarskiego producenta są wykonane z wysoce izolacyjnego kompozytu tworzywa sztucznego, dzięki czemu straty ciepła są zredukowane do minimum. Pozwala to zapobiegać powstawaniu mostków termicznych i stratom ciepła w obszarze krawędzi szyby. Dzięki temu nagrzane powietrze nie przedostaje się latem do wnętrza budynku, podobnie jak wychłodzone powietrze zimą. W ten sposób można wyeliminować zjawisko kondensacji i powstawania pleśni oraz ich negatywne konsekwencje dla zdrowia. Choć na pierwszy rzut oka ciepła ramka stanowi ledwie dostrzegalny detal całego projektu, to faktycznie pozwala ona w energooszczędny sposób zapewnić przyjemną temperaturę we wnętrzach hotelu Nobu w Warszawie.

Dalsze informacje dostępne na stronie www.swisspacer.com.

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Projekty i realizacje

Dom pracy twórczej Wyjątkowe biura w historycznej willi w Zurychu

2021-10-11

Założona przez światowej sławy scenografa pracownia Boris Kudlička with Partners przekształciła ponad stuletnią… »

Scandale Royal Resto & Vodka House

2021-09-22

Scandale Royal Resto & Vodka House to miejsce, w którym z dbałością o każdy szczegół… »

Apartament Botanica – przyjazna przestrzeń z wyjątkowymi sufitami.

2021-05-20

Stęsknieni lata, wakacji, szumu morza i ciepłego piasku plaży, zabieramy Państwa do Gdańska do Apartamentu… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2024 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro