Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

Realizacja scenografii dla wystawy

Projekty

2020-11-06  Autor: Atelier Starzak Strębicki   Źródło: Atelier Starzak Strębicki   Kategoria: Projekty i realizacje

Realizacja scenografii dla wystawy „Wystawa-zabawa” na VII Festiwalu Designu i Kreatywności dla Dzieci EneDueDe w Concordia Design.

Zestaw piankowych obiektów, które swoją strukturą nawiązują do klocków, to projekt zrealizowany na potrzeby odbywającego się w dniach 18–24 września 2017 roku Festiwalu Designu i Kreatywności dla Dzieci „EneDueDe” organizowanego przez Concordię Design w Poznaniu. Wystawa skupiała się wokół idiomu badającego różne formy ekspresji i zabawy na styku przestrzeni miejskiej. Pierwszą przesłanką, która towarzyszyła stworzeniu elementów, odnosiła się do wyboru i zakupu materiału gwarantującego z jednej strony bezpieczeństwo, z drugiej niegenerującego dużej ilości odpadków. Kolejną, ważną cechą braną pod uwagę podczas doboru tworzywa odnosiła się do jego elastyczności zapewniającej możliwość zaprojektowania zróżnicowanych pod kątem kształtów brył. Zdecydowaliśmy, że materiałem, który spełniał przywołane kryteria, a jednocześnie sprawdził się przy realizacji podobnych projektów jest pianka. Budżet, jakim dysponowaliśmy, pozwolił na zakup trzech dużych brył (2m x 1m x 1,2m), które następnie rozcięliśmy w taki sposób, aby zapewnić jak największą różnorodność klocków. Gwarantuje to, że obiekty umożliwiają tworzenie nieskończonej ilości układów, ale jednocześnie zachowują dyspozycję pozwalającą do powrotu do wyjściowej figury dużej bryły. Dzięki temu, nie tylko udało się nam uniknąć odpadów materiału, ale przede wszystkim uzyskaliśmy elementy charakteryzujące się przystępnością zarówno dla najmłodszych, jak i starszych użytkowników. Naszą inspiracją było podejście Aldo Van Eycka: chcieliśmy, aby dzieci uzyskały poczucie sprawczości, dlatego mimo zaprezentowania kilkunastu instrukcji, które pokazują jak zbudować m. in. dom czy schody, to ostateczną decyzję w definiowaniu i nadawaniu znaczenia elementom wystawy pozostawiliśmy głównym bohaterom warsztatów. Dzięki przyjaznej i łatwej w przechowywaniu formie, klocki mogą być użytkowane w kolejnych projektach Concordii Design, które będą okazją do następnych eksplozji dziecięcej kreatywności.

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Projekty i realizacje

Dom pracy twórczej Wyjątkowe biura w historycznej willi w Zurychu

2021-10-11

Założona przez światowej sławy scenografa pracownia Boris Kudlička with Partners przekształciła ponad stuletnią… »

Scandale Royal Resto & Vodka House

2021-09-22

Scandale Royal Resto & Vodka House to miejsce, w którym z dbałością o każdy szczegół… »

Apartament Botanica – przyjazna przestrzeń z wyjątkowymi sufitami.

2021-05-20

Stęsknieni lata, wakacji, szumu morza i ciepłego piasku plaży, zabieramy Państwa do Gdańska do Apartamentu… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2023 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro